Atak nożem. Zarzuty usiłowania zabójstwa dla 19-latka

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zarzuty usiłowania zabójstwa usłyszał 19-letni obywatel Ukrainy, który zaatakował i zranił nożem dwóch swoich kolegów, również obywateli Ukrainy. Pokrzywdzeni z poważnymi obrażeniami, zagrażającymi życiu trafili do szpitala.

Po zdarzeniu podejrzany zbiegł z mieszkania, w którym doszło do ataku. W sobotę rano zgłosił się do komisariatu i został zatrzymany. Przesłuchany przez prokuratora przyznał się do winy. Decyzją sądu kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w piątek, około godz. 3 w mieszkaniu przy ul. Rejtana. Przed blokiem interweniujący policjanci zastali rannego 19-letniego mężczyznę, któremu pomocy udzielała załoga karetki pogotowia. W mieszkaniu, które wspólnie wynajmowali mieli przebywać jeszcze dwaj jego koledzy. W środku policjanci znaleźli rannego 21-latka, natomiast trzeci mieszkający z pokrzywdzonymi mężczyzna, prawdopodobny sprawca, uciekł przez balkon.

Obydwaj pokrzywdzeni, obywatele Ukrainy, mieli obrażenia w postaci ran ciętych i kłutych. W stanie zagrażającym życiu zostali przewiezieni do szpitala.


Zdjęcie poglądowe

Na miejscu zdarzenia policjanci z udziałem technika kryminalistyki oraz prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Ustalili również świadków mogących mieć informacje o zdarzeniu. Jednocześnie funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie zbiegłego 19-latka.

Ostatecznie poszukiwany mężczyzna, w sobotę rano sam zgłosił się do komisariatu na Nowym Mieście i został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu.

Po zatrzymaniu podejrzanego przesłuchał prokurator. 19-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty usiłowania zabójstwa. Wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowania wobec niego aresztu tymczasowego.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że najbliższe trzy miesiące, podejrzany spędzi w areszcie tymczasowym.

KMP Rzeszów

03-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)